Działalność Lhotse to nie tylko i wyłącznie sprzedaż gotowych produktów. Od wczesnych lat 90-tych klienci marki mieli możliwość korzystania z usług szwalniczych. Dotyczyły one często ściśle spersonalizowanych projektów, których wykonanie nie było możliwe w innym miejscu.

Dziś w dalszym ciągu realizujemy oryginalne zlecenia, tworząc asortyment na specjalne zamówienie klientów mających zapotrzebowanie w branżach:

Wspinaczkowej

Outdoorowej

Ratowniczej

Wysokościowej

Żeglarskiej

Militarnej

Paralotniarskiej

Usługi Lhotse są unikatowe w skali krajowej. Do realizacji poszczególnych zleceń wykorzystywane są materiały najwyższej jakości, na co dzień Używane do produkcji asortymentu marki. Usługi z zakresu tzw. szycia ciężkiego nie stanowią dla doświadczonych pracowników Lhotse żadnych tajemnic.

WSPINACZKA

Regularnie realizujemy wymiany taśm we wszelkiego rodzaju przyrządach wykorzystywanych w szeroko rozumianej wspinaczce. Wymieniamy taśmy
w ekspresach, friendach, hakach, kościach i wielu innych produktach, którym wymiana elementu tekstylnego daje drugie życie. Wszystkie wszywane elementy są zgodne z obowiązującymi przepisami bezpieczeństwa. Proces produkcji odbywającej się w pracowni Lhotse poddawany jest corocznej inspekcji ośrodka atestacyjnego. Lhotse do realizacji powyższych zleceń wykorzystuje certyfikowaną taśmę poliamidową o szerokości 16 mm (pomarańczowa, niebieska
i zielona) oraz taśmę Dyneema o szerokości 11 mm (biała z niebieskimi, zielonymi bądź czerwonymi obrzeżami).

OUTDOOR

Doświadczenie naszych pracowników w połączeniu z wykorzystywanym przez nich parkiem maszynowym umożliwia realizację różnego napraw systemów nośnych i taśmowych sprzętu outdoorowego. Naprawiamy systemy nośne w plecakach większości producentów. Wzmacniamy fabryczne łączenia, które
w praktyce nie spełniają oczekiwań użytkowników. Naprawiamy również różnego rodzaju paski naciągowe, troki, uchwyty, wszywamy klamry, regenerujemy elementy tekstylne, które wykorzystywane są w namiotach, hamakach, tarpach, workach, pokrowcach czy płachtach.

RATOWNICTWO

Ratownictwo, bez względu na jego dziedzinę, to jeden z najbardziej odpowiedzialnych zawodów wykonywanych przez człowieka. Wszystkie działania wiążące się z poszukiwaniem ludzi znajdujących się w niebezpieczeństwie, udzielaniem im pomocy i dostarczaniem w bezpieczne miejsce wymagają też stosowania odpowiedniej jakości sprzętu pomocniczego. Dlatego regularnie realizujemy różnego rodzaju zlecenia dla grup ratowników górskich, wodnych czy lotniczych, jak również dla brygad ochotniczej i państwowej straży pożarnej. Szyjemy wszelkiego rodzaju nośne systemy ratownicze, rękawy ochronne, protektory, płachty, szelki ewakuacyjne, pętle ratunkowe, pętle pomocnicze, obszywamy taśmy i materiały. Wykorzystywany przez nas w tym procesie poliamid gwarantuje dużą wytrzymałość na przeciążenia.

BRANŻA WYSOKOŚCIOWA

Firmom działającym w szeroko pojmowanej branży wysokościowej oferujemy realizację szerokiej gamy usług szwalniczych. Wykonujemy przeszycia
w asortymencie tekstylnym i rozmaitych systemach nośnych. Naprawiamy uszkodzone elementy bądź wszywamy nowe w zależności od zapotrzebowania. Produkujemy różnego rodzaju worki transportowe, systemy podtrzymujące, rękawy ochronne i pokrowce zabezpieczające. Stosowana przez nas technologia umożliwia przeszywanie nawet najgrubszych tekstyliów i elastycznych tworzyw sztucznych. W ofercie Lhotse znajduje się również szeroka oferta produktów, w które zaopatrują się osoby pracujące w branży wysokościowej.

ŻEGLARSTWO

Z usług Lhotse od lat z powodzeniem korzystają miłośnicy żeglarstwa i sportów wodnych. Na przestrzeni trzech dekad działalności marki, zrealizowaliśmy szereg różnego rodzaju spersonalizowanych zamówień związanych z projektowaniem, produkcją, renowacją i kompleksową naprawą elementów wykorzystywanych w żeglarstwie. Przeszywanie elementów naciągowych, płacht, dachów, żagli, trampolin, sakw transportowych, pokrowców i futerałów to tylko część z wykonywanych przez nas usług tego rodzaju. Realizujemy również zlecenia związane ze wszywaniem elementów stalowych i regeneracją wszelkiego rodzaju uchwytów taśmowych.

MILITARIA I BUSHCRAFT

Branża militarna charakteryzuje się szczególnie zróżnicowaną specyfiką dotyczącą zamawianych u nas produktów. Przez 30 lat istnienia marki Lhotse wykonaliśmy kilka tysięcy większych i mniejszych zamówień dla jednostek wojskowych działających na obszarze naszego kraju. Poza realizacją zamówień dla Wojska Polskiego, w ostatnich latach z powodzeniem produkowaliśmy asortyment dla jednostek Wojsk Obrony Terytorialnej, jak również wyspecjalizowanych jednostek paramilitarnych działających w całej Polsce. Wśród realizacji znalazły się m.in. takie produkty, jak pasy taktyczne, kamizelki, różnego rodzaju taśmy i troki pomocnicze, taśmy i pętle asekuracyjne, systemy ratunkowe, pokrowce, systemy nośne, systemy przepięciowe, systemy transportowe, a także szereg usług szwalniczych przy wykorzystaniu technologii szycia ciężkiego.

PARALOTNIARSTWO

Paralotniarstwo jest kolejną branżą dla, której na przestrzeni okresu działalności naszej marki produkowaliśmy dedykowany asortyment. Wykonujemy naprawy i wymiany elementów w systemach nośnych, zszywamy uszkodzone elementy poszycia, produkujemy różnego rodzaju wzmocnienia, osłony, zabezpieczenia i pokrowce. Wykonujemy również pętle pomocnicze produkowane na specjalne zamówienie klientów. Pomagamy również w opracowaniu systemów transportowych wykorzystywanych w paralotniarstwie.