na rynku od 1991 roku

o marce

Lhotse to polska marka specjalizująca się w produkcji sprzętu wspinaczkowego, istniejąca na rynku od 1991 roku. Jej założycielem był Janusz Nabrdalik (1949-2012), pochodzący z Sosnowca świetny wspinacz skałkowy, taternik i alpinista, a także uczestnik wypraw himalajskich.

Produkty Lhotse na przestrzeni blisko 30 lat działalności marki stały się znane na całym świecie. Historia produkcji rozpoczęła się w małej kuchni, w której Nabrdalik stworzył prototypy pierwszych uprzęży, używając do tego celu półprzemysłowej maszyny do szycia. Produkowany w Zagłębiu Dąbrowskim sprzęt, bardzo szybko zaczął cieszyć się uznaniem środowiska wspinaczkowego w Polsce, ale również poza granicami kraju. Asortyment Lhotse znalazł swoich użytkowników nawet na rynkach w Stanach Zjednoczonych, czy w Kanadzie.
W mieszczącej się w Sosnowcu szwalni, poza uprzężami, rozpoczęto wytwarzać coraz większe ilości asortymentu wspinaczkowego odpowiadającego na potrzeby rynku.

W ten oto sposób, poza uprzężami (Verdon, Zenith, Buoux, Mercy, Lhotse New, Petit, Eurobungee, pasy piersiowe), w ofercie marki z czasem znalazły się takie produkty jak:

– taśmy, pętle i ekspresy wspinaczkowe (poliamid i Dyneema),
– szpejarki,
– lonże,
– szelki do Crolla,
– pętle do małpy,
– worki i płachty na linę,
– woreczki na magnezję,
– stup tuty,
– ściskacze,
– ławeczki,
– kontrfifki,
– paski do spodni,
– chusty tunelowe,
– crashpady.

Jedną z kluczowych zalet Lhotse jest fakt, iż od początku istnienia marki, cały jej asortyment produkowany jest w Polsce przy użyciu najwyższej jakości, atestowanych materiałów spełniającym rygorystyczne normy.

Poza produktami z podstawowej oferty, Lhotse realizuje projekty pod indywidualne zamówienia klientów. Firma prowadzi również unikatowe w skali krajowej usługi, związane z serwisowaniem sprzętu wspinaczkowego i outdoorowego.